среда, 27 мая 2020 г.

Урок 24 Туризм

БАЖАЮ ЗДОРОВ'Я!
Ми продовжуємо наше дистанційне навчання і  продовжуєм поглиблювати  знання з модуля "Туризм".

 Ð¡Ð¿Ð¾Ñ€Ñ‚ивный туризм / Статьи о туризме на Rusadventures.ru
Для того, щоб здолати визначений маршрут, нести рюкзак, рубати дрова, витримувати фізичні навантаження, людині потрібно величезна кількість енергії. Тому при плануванні походу потрібно продумати свій раціон, щоб і швидко, і зручно готувати, і їжа була поживною.
Для кількаденного походу влітку, треба вибирати продукти, дотримуючись кількох критеріїв: 
1. Легкість і калорійність. Ті продукти, у яких більший відсоток засвоюваності. При складанні раціону необхідно враховувати не тільки кількість калорій, спожитих людиною протягом дня, але також і кількість витрачених, або необхідних для проходження того чи іншого шляху з різними рівнями складності.
2. Швидкість і нескладність приготування. Складні кулінарні рецепти у поході реалізувати важко. Час у поході відіграє дуже важливу роль.
3. Придатність протягом усього походу і транспортабельність. Усі продукти повинні бути герметично упаковані і не швидко псуватись.



4. Смакові якості. Важлива деталь: продукти і страви повинні бути смачними і різноманітними. Прісні каші та супи швидко приїдаються, а їжа, яка набридла, засвоюється гірше, ніж та, яку їдять із задоволенням.
Сезон туризму: Які харчі варто не забути взяти у похід, аби бути ситим і витривалим - фото 5
Для основи харчування в поході необхідні вуглеводи: гречка, рис, кукурудзяна, перлова крупа або макарони. М'ясо в поході потрібно в невеликій кількості. Це може бути сухе, в'ялене або консервоване м'ясо. Ковбасу краще брати сирокопчену, запаяну у вакуумну упаковку. М'ясо навіть при важких навантаженнях можна їсти лише зрідка - раз на 3-4 дні, або ще рідше.
Не підійдуть для походу сметана, йогурти та інші молочні продукти харчування, вони швидко псуються і вже за кілька днів їх доведеться викинути.
Треба підібрати білкову їжу, наприклад, бобові ( горох, сою, квасолю) у сухому або готовому вигляді. Завжди краще сухі продукти, тому що в них міститься більше поживних речовин. Крім гарніру і м'яса, добре узяти з собою висушені овочі, гриби, зелень, молоко, горіхи і сухофрукти.
Також можна взяти шоколад - бажано брати чорний, тому що він швидше, ніж інші його види, втамовує голод і заповнює енергетичні витрати, що важливо у походах.Сир - якщо похід у літню пору року, то краще брати твердий сир, без різкого запаху. Цукерки (карамель і льодяники) - коли немає можливості зупинитися і влаштувати перекус, льодяники стають незамінні.
Карамельки зручні тим, що вони легкі, не вимагають додаткової упаковки і завжди зможуть допомогти втамувати голод. Халва - найзручніше купувати у пачках. Цей продукт своєї калорійністю замінить будь-який перекус і урізноманітить денний раціон.
Набір на одну особу для тижневого походу виглядає приблизно так:
Гречка або інша крупа (близько 1 кг);
М'ясо (200 г, якщо сухе, то 100 г);
Боби (200-300 г); Сушені овочі та гриби (300 г); Мюслі (300 г); Сухе молоко (200 г); Горіхи і сухофрукти (300 г); Чай або кава; Солодощі (цукати, козинаки, халва, льодяники, шоколад); Спеції та сіль.


Вода - один із найскладніших пунктів. Без води приготувати сухі продукти неможливо, а нести з собою воду важко. Джерела води треба буде шукати в дорозі. Оптимально - прокладати маршрути так, щоб зустрічати джерела води. Воду найзручніше запасати в 1,5-літрових пластикових пляшках.

Комментариев нет:

Отправить комментарий